SN74LVC3G14YEAR
- Mfr.Part #
- SN74LVC3G14YEAR
- Datasheet
SN74LVC3G14YEAR
- Description
- IC INVERT SCHMITT 3CH 3IN 8DSBGA
- Stock
- 345
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.7V
- Logic Level - Low :
- 0.3V ~ 1.4V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 4.3ns @ 5V, 50pF
- Number of Circuits :
- 3
- Number of Inputs :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 8-XFBGA, DSBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-XFBGA, DSBGA
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V